Foto IMAGE:

Název akceNa křídlech písně

Jméno umělceKarolína Janů, Hedvika Mousa Bacha

PerexPrvní koncert Kruhu přátel hudby v novém roce!

Detail + ostatní info, video, štítky

Karolína Janů absolvovala magisterské studium na pražské HAMU pod vedením J. Jonášové a ve studiu pokračovala na Codarts University for the Arts v Rotterdamu u R. Alexander. V roce 2009 se zúčastnila mistrovských kurzů Internationale Sommerakademie Prag–Wien–Budapest u É. Marton; dále se vzdělávala u A. Olivera, M. Rebeky, L. Dawson a N. Henninger. Nadace Bohuslava Martinů v Praze jí udělila stipendium pro prezentaci díla Bohuslava Martinů v Nizozemsku. V rámci své profesionální koncertní činnosti spolupracuje s českými i zahraničními orchestry a ve spolupráci se soubory jako Collegium 1704 či Ensemble Inégal se věnuje interpretaci staré hudby. Do jejího repertoáru patří operní role stejně jako řada duchovních děl a široký výběr z romantické písňové tvorby. V sezóně 2018/2019 se představila jako La Musica a Euridice v opeře Claudia Monteverdiho Orfeo v Divadle J. K. Tyla v Plzni, s nímž také vystoupila na prestižním operním festivalu Musica Bayreuth. V sezóně 2020/2021 v témže divadle ztvární role Drusilly a Virtù v opeře Claudia Monteverdiho Korunovace Poppey.
Hedvika Mousa Bacha absolvovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením u H. Müllerové-Jouzové, Pražskou konzervatoř a HAMU v Praze u J. Bouškové. Během svých studií se zúčastnila mistrovských kurzů u světoznámých harfistek (I. Perrin, I. Moretti a M. Ch. Cleary) a v letech 2007–2008 studovala na zahraniční stáži u Ch. Mathieu na Haute École de Musique ve švýcarském Lausanne. V roce 1999 zvítězila v soutěži Hudba na gymnáziu a v roce 2002 získala cenu Anny Hostomské na festivalu mladých interpretů Preludium konaném v Šumperku. Soustavně se věnuje komorní i sólové dráze a spolupracuje s mladými talentovanými umělci, jako je sopranistka Karolína Janů, houslistka Monika Urbanová, violistka Jitka Hosprová nebo klarinetistka Anna Paulová, s nimiž vystupuje na koncertech a festivalech jak doma, tak v Německu, Francii, Švýcarsku a Maďarsku. S houslistkou Monikou Urbanovou vydala dvě CD: v roce 2014 CD Beau Soir se skladbami francouzských mistrů impresionismu a romantismu, v roce 2020 CD s tvorbou autorů 20. a 21. století.

Účinkující:
Karolína Janů – soprán
Hedvika Mousa Bacha – harfa

Program:
Gabriel Fauré, Claude Debussy, Alphonse Hasselmans, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Leoš Janáček, Bedřich Smetana, Bohuslav Martinů, Carlos Salzedo a Emil Hradecký