Foto IMAGE:Klavírní kvarteto Josefa Suka

Název akceKlavírní kvarteto Josefa Suka

Jméno umělceRadim Kresta, Eva Krestová, Aneta Šudáková, Pavel Zemen

PerexSoubor je nositelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu udělenou nejlepšímu komornímu souboru za rok 2014 a v letech 2019 a 2020 byl nominován na prestižní cenu Classic Prague Awards v kategorii Komorní výkon roku.

Detail + ostatní info, video, štítky

Klavírní kvarteto Josefa Suka vystoupilo od svého vzniku v roce 2012 na mnoha významných festivalech, Pražské jaro nevyjímaje (2016), na koncertech v Itálii, Rakousku, Španělsku, Slovensku, Německu, Francii či Japonsku. Soubor nahrál pro italské vydavatelství v letech 2014 a 2015 dvě CD s hudbou Johannese Brahmse, Gustava Mahlera a Gabriela Fauré a v roce 2017 u společnosti Supraphon s hudbou Josefa Suka a Antonína Dvořáka. Kvarteto má na svém kontě vavříny z mezinárodních soutěží, mj. Concorsa-SalieriZinetti 2013 ve Veroně (1. cena) a ve stejném roce z jedné z nejprestižnějších soutěží tohoto oboru ACM Premio Trio di Trieste (1. cena). Je též nositelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu udělenou nejlepšímu komornímu souboru za rok 2014. Ansámbl byl dvakrát za sebou (2019 a 2020) jako jeden ze tří souborů z celé ČR nominován na prestižní cenu Classic Prague Awards v kategorii Komorní výkon roku a v sezóně 2019/2020 byl rezidenčním souborem Českého spolku pro komorní hudbu. Kvarteto je pojmenováno podle houslisty Josefa Suka (1929–2011), jedné z největších osobností houslové generace 20. století, vnuka skladatele Josefa Suka a pravnuka Antonína Dvořáka. Kromě klasického repertoáru pravidelně premiéruje skladby, které mu věnovali významní soudobí autoři, jakými jsou Michal Müller, Jean-Luc Darbelay, Max E. Keller, Matteo d´Amico, Jiří Gemrot nebo Marta Jiráčková. Na koncertech vystupuje soubor i v jiných formacích, např. v obsazení klavírního nebo smyčcového tria (pod názvem Josef Suk Trio).

Účinkující:
Klavírní kvarteto Josefa Suka
Radim Kresta – housle
Eva Krestová – viola
Aneta Šudáková – violoncello
Pavel Zemen – klavír

Program:
Franck Bridge: Fantasie fis moll pro klavírní kvarteto, H. 94
Benjamin Britten: Bagatela pro housle, violu a klavír
Leoš Janáček: Trio pro housle, violoncello a klavír, JW X/22 (rekonstrukce původní verze smyčcového kvartetu č. 1 na „Kreutzerovu sonátu“, arr. Miloš Štědroň st.)
Antonín Dvořák: Klavírní kvartet Es dur, op. 87

Koupit vstupenku