Foto IMAGE:Trio Českého rozhlasu & Tomáš W. Pavlíček

Název akceTrio Českého rozhlasu & Tomáš W. Pavlíček

Jméno umělceLukáš Pavlíček, Lukáš Dittrich, Libor Souka, Dr. phil. Tomáš Pavlíček Ph.D

PerexTrio bylo založeno členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu – pravidelně pro rozhlas nahrává a Český rozhlas jej v roli patrona podporuje jako svůj exkluzivní komorní soubor pro jeho nekonvenční a moderní pojetí skladeb.

Detail + ostatní info, video, štítky

Trio Českého rozhlasu bylo založeno členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Trio pravidelně pro rozhlas nahrává i vystupuje v přímém vysílání a Český rozhlas jej v roli patrona podporuje jako svůj exkluzivní komorní soubor pro jeho nekonvenční a moderní pojetí skladeb, kterým popularizuje českou hudbu doma i ve světě. Trio vystupuje na privátních i veřejných akcích po ČR i v zahraničí (Japonsko, Německo, Rakousko aj.) a jeho hráči se těší u publika úctyhodnému zájmu.

Dr. phil. Tomáš W. Pavlíček, Ph.D., je vědeckým pracovníkem Masarykova ústavu a Archivu AV ČR. Zabývá se kulturními dějinami českých zemí v 19. a 20. století, především dějinami vědy, náboženství a hudební kultury. V roce 2017 získal Prémii Otty Wichterleho pro perspektivní mladé vědce. Je autorem oceněné monografie Výchova kněží v Čechách. Aktuálně dokončuje práci na archivním katalogu hudebnin ve sbírce Zdeňka Nejedlého a knihu o fotografiích českého cestovatele Jiřího Daneše. Spolupracuje také s Katedrou středoevropských studií FF UK.Dechové trio ve spolupráci s historikem provede posluchače světem tradičních a moderních forem komorní hudby 19. století a první republiky. Kontext české hudební kultury a okolnosti vzniku hudebních skladeb budou rozšířeny o citáty archivních dokumentů a dobových uměleckých děl.

Účinkující:
Trio Českého rozhlasu:
Lukáš Pavlíček – hoboj, Lukáš Dittrich – klarinet, Libor Soukal – fagot
Dr. phil. Tomáš Pavlíček, Ph.D. – průvodní slovo

Program:
Ludwig van Beethoven, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Bohuslav Martinů, Leoš Janáček, Jacques Ibert, Ervín Schulhoff

Koupit vstupenku