IMAGE:Kruh přátel hudby - Kukal Quartet

Kruh přátel hudby - Kukal Quartet

Eliška Kukalová, Klára Lešková - housle, Šimon Truszka - viola, Vilém Vlček - violoncello

Kukal Quartet byl založen na podzim roku 2020 čtyřmi mimořádně nadějnými hráči mladé generace, kteří si velmi váží odkazu české kvartetní školy.

Kukal Quartet byl založen na podzim roku 2020 čtyřmi mimořádně nadějnými hráči mladé generace, kteří si velmi váží odkazu české kvartetní školy. Cílem, který si ansámbl klade, je spojit tuto tradici s moderním hudebním přístupem, jež si členové mohli osvojit během svých studií na prestižních univerzitách ve Vídni, Salcburku, Basileji, Varšavě a Praze. Ansámbl na sebe strhl pozornost poté, co navzdory své krátké existenci získal třetí cenu a titul laureáta na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro v květnu 2021. Kvarteto na soutěži zaujalo především živelností a přirozeností svého hudebního projevu, unikátní ansámblovou dynamikou a silnou individualitou svých členů. Lektory ansámblu jsou přední osobnosti české hudební scény Peter Jarůšek (Pavel Haas Quartet), Jakub Fišer (Bennewitz Quartet) a Tomáš Jamník. V létě 2021 mělo kvarteto možnost účastnit se masterclass s Yo-Yo Mou, Noahem Bendixem Balgleym, Allanem Nillesem, Josefem Špačkem, Janem Fišerem, Lukášem Vondráčkem.
V sezóně 2022-2023 vystoupí kvarteto na festivalech Pražské jaro a Dvořákova Praha a dále na koncertech na Slovensku, v Německu a ve Španělsku.
Kvarteto nese jméno významného českého, soudobého skladatele, Ondřeje Kukala.

Antonín Dvořák:
Smyčcový kvartet č. 14 As dur, op. 105, B193
Leoš Janáček:
Smyčcový kvartet č . 1, „Z podnětu L. N. Tolstého Kreutzerovy sonáty”

Eliška Kukalová, Klára Lešková: housle 
Šimon Truszka: viola
Vilém Vlček: violoncello

Koupit vstupenku